Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

4. ročník závodů Turnoff

O víkendu 16. - 17. června se na hasičském hřišti ve Svijanech uskutečnil další ročník mezinárodních freestyle závodů Turnoff Freestyle Weekend. Závody spadají do nové pohárové soutěže DiscDog Brit Cup a zároveň jsou kvalifikačnám závodem pro MČR v disciplíně Freestyle a Super MiniDistance. Na soutěž se sjeli závodníci ze 3 zemí (Česko, Polsko a Slovensko)

Turnoffáci drželi stejný model co se týče rozhodčích na freestyle - jeden zkušený a ostřílený rozhodčí a k němu novější, ale rozhodně ne méně zodpovědné, kterým umožní získat další zkušenosti. Pozvali tedy, jako hlavní rozhodčí, zkušenou hráčku a rozhodčí Markétu Urbáškovou (tým) a k ní přibrali vícenásobného mistra ČR a zkušeného hráče ze Slovenska - Patrika Szöcse, který posuzoval hráče, Dominiku Stárkovou která si pro změnu letos zkusila posuzování psa a úspěšnost hodů hodnotil Jan Kašpar.

Skladba víkendu byla tradiční: sobota dopoledne první kolo Super MiniDistance následované prvnímy koly Freestyle. Neděle pak MiniDistance pro FS následované druhými koly freestyle. Souběžně s freestyly pak běželo DogDartbee.

Od sobotního rána panovaly vysoké teploty a to se na výkonu některých psů trochu podepsalo. Dopoledne se odehrály první kola Super MiniDistance obou divizí a po nich se na řadu dostaly freestyly Starters. Po polední pauze začaly odehrávat své připravené sestavy hráči z kategorie OPEN a po jejich skončení se v pozdním odpoledni dohrávalo Super MiniDistance obou kategorií.

Pódium Super MiniDistance Divize I po dlouhé době ovládli muži a shodou okolností měl každý zúčastněný stát na pódiu svého zástupce. První místo obsadil polský závodník Szymon Hareza a Supra, druhé Místo patřilo českému závodníkovi Danu Řepovi s Kirou a třetí místo obsadil slovenský závodník Patrik Szöcs.

Divizi II vyhrála česká závodnice z Divokého západu Tereza Burešová s Ary, druhé místo patřilo Miroslavu Floriánovi a třetí místo si odnesla polská závodnice Karolina Barska s Nillou.

Nedělní závodění se opět začínalo freestyle MiniDistancí, po které následovala druhá kola Freestyle Starters a Open. Paralelně s touto soutěží se na “vedlejším hřišti” rozjela kvalifikace doplňkové soutěže DogDartbee, jejíž finále se dohrávalo po skončení programu na hlavním hřišti.

Neděle byla opět velmi horká, ale ani vysoké teploty neubraly na výkonu jednotlivých týmů, a tak bylo opět na co koukat. Poprvé na “turnoffu” závodila polská závodnice Anna Radomska, která po sobotním freestylu figurovala na prvním místě. Ve finále ji však z prvního místa sesadila její krajanka a loňská rozhodčí Karolina Nowak s fenkou Fuji. Před Annu se ještě,  díky nejlepšímu freestylu víkendu, vyšvihla domácí závodnice Kristýna Nosková s Mejzou. Anna nakonec obsadila třetí místo, ale zároveň získala kvalifikaci na MČR. Tu si společně s ní odnesla i Karolina Nowak, Marcela Nosková, Iveta Chomátová a Petra Lakomá.

Freestyle starters ovládli svým skvělým freestylem Szymon Hareza se Suprou (PL), druhé místo zaslouženě vybojovala Dana Vojancová s BeeBe, která se zlepšuje soutěž od soutěže a třetí místo putovalo na slovensko a to s Lubkou Barassovou, která závodila s novým psem Dafem.

DogDartbee opět ovládla “královna českého dogdartbee” Nikol Vízková s Pussou, druhé místo obsadil slovenský závodník a rozhodčí v jedné osobě - Patrik Szöcs s Dartym a třetí místo si vyházela slovenská závodnice Katka Smutná s Dafem.

Celý víkend si závodníci mohli užívat nejen sportovních dobrůtek. Celou sobotu a neděli se totiž podávaly pravé francouzské palačinky, a výborná čerstvá káva, které připravovaly děvčata z liberecké kavárny “Káva a čaj” a  Frostíkovy palačinky.

V chladnoucím odpoledni byli dekorování noví vítězové. Došlo i na vyhlášení nejlepšího družstva víkendu a tím se stalo Polsko, které převzetím cen uzavřelo další ročník Turnoff Freestyle Weekend.