Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Historie a pravidla Dogfrisbee

Vznik frisbee je úzce spjat s koláči. Prvními házecími talíři byly totiž kulaté plechy, na kterých se koláče pekly. Brzy poté bylo vyrobeno první plastové frisbee.Otcem Dog Frisbee je Američan Alex Stein, který si 4. července 1971 pořídil whippeta a pojmenoval ho podle jeho popelavé barvy Ashley (ash - popel). Jako zkušený hráč frisbee si brzy všimnul, že i on je talířem okouzlen a skáče pro něj až do výšky devět stop.

Pokračovat ve čtení

Jak na to

Jak na to? Jednoduchá otázka a jednoduchá odpověď: hlavně s chutí, nadšením a trpělivostí.

Dogfrisbee se vám líbí a rozhodli jste se, že se do něj pustíte. V tomto článku najdete informace o třech základních úchopech, bez kterých se dál neposunete. Jde o backhand, forehand a overhand wrist flip (také nazývaný "kuře").

Pokračovat ve čtení

Disciplíny

Dogfrisbee dělíme na dvě skupiny - freestyle a distanční

DISTANČNÍ DISCIPLÍNY

U všech distančních disciplín hází hráč disk od čáry jedním směrem. Pro distanční disciplíny se nejčastěji používá hod backhand, protože je potřeba disk hodit buď rychle, daleko nebo přesně na cíl. Za úspěšný hod se počítá takový hod, kdy je psem chycený za čárou (v příadě timetrialu) v terči (dogdarbee) nebo ve vymezeném poli (guadruped a minidistance).

Pokračovat ve čtení

Hody pro freestyle

Základní hody backhand a forehand již umíte, ale pro zajímavou freestyle sestavu by to chtělo něco víc. Proto jsou zde speciální hody, které se hodně využívají v závodních freestyle sestavách. Diverzita hodů v sestavě přináší body navíc a proto je dobré se kromě základních hodů naučit ještě další, kterými si zpestříte sestavu i tréninky. Není nutné je umět všechny najednou, ale je dobré vědět, že existují. A kdo ví. Možná si časem vymyslíte své varianty a celý svět bude kopírovat váš tríček :-)

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2