Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Štěňata a frisbee

Začínáte-li s frisbee u malého štěňěte je dobré veškerý trénink pojmout jako hru. Pamatujte na to, že je to štěně a nebude zvládat to, co dospělý pes a nebude chápat povely tak rychle. Musíte mít trpělivost a hlavně jej do ničeho nenutit. Buďte důslední, ale nenuťte psa za každou cenu. Pokuste se vše dělat formou hry a zábavy. Půjdete-li na to chytře, zjistíte, že i malé stěně je velmi šikovné a chápavé a naučí se honit frisbee velmi rychle.

Veškeré cviky a prvky, které štěně budete učit, dělejte s ohledem na jeho zdraví! Jeho tělo se neustále vyvíjí a nesprávným nebo přílišným zatěžováním mu můžete způsobit trvalé zdravotní problémy! V tomto případě opravdu znamená, že méně je více.

Postup nácviku je podobný jako u dospělých psů, ale hru přizpůsobte jeho věku. Opatrně na rychlé změny směru pohybu a pozor na skoky z výšky! S mladým psem se nedoporučuje nacvičovat skoky a prvky s dopadem z výšky, dokud se psovi plně nevyvine kostra a chrupavky. Každé plemeno má tuto hranici jinde a bylo by dobré tyto věci, pokud to přesně sami nevíte, konzultovat s veterinářem.

Co se týče motivace a nácviku chytání je metoda stejná jako u dospělých psů. Nejprve se snažte štěně naučit disk lovit. Je také dobré jej například při této honičce nechat přebíhat přes nohy nebo tělo, aby si zvyklo po vás šlapat. Bude se vám to hodit, až později začnete nacvičovat vaulty. Postupně hru dělejte obtížnější až se dostanete do fáce, kdy mu začnete házet krátké floatery.

Pokud se vám zdají normální disky příliš veliké, můžete svému štěněti koupit menší disky, přímo určené pro štěňata a malé psy.

Více o metodice nácviku dogfrisbee si můžete přečíst na stránkách Czech Black nebo se přihlásit na semináře pořádané sestrami Urbáškovými, a nebo můžete přijít na jeden z našich tréninků a tam vám ukážeme a poradíme, jak začít.