Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jaké disky jsou vhodné na frisbee

Pro dogfrisbee jsou určeny speciální disky. Není dobré používat k tomuto sportu disky lidské a už vůbec ne disky reklamní, které jsou většinou vyráběné z tvrdého plastu a lámou se. Takové disky mohou vážně poranit vašeho psa. Disky lidské jsou pro psy příliš těžké a také by mohly vašeho psa poranit nebo mu zlámat zuby.

Zatímco disky lidské váží okolo 160 a 175 gramů, disky psí se hmotností pohybují od 105g do 136g. Také průměr je jiný psí disky mají průměr okolo 210 - 235 cm. (jsou i menší variatny pro štěňata a malé psy) a lidské frisbee se pohybuje průměrem kolem 25-27cm (nepočítáme-li disky na discgolf).


Naprosto nevhodné a nepřípustné disky pro psa jsou disky na discgolf. Jsou těžké a psům by mohly velmi ublížit.

Na závodech se asi nejvíce používají disky od americké firmy Hero. Hero XTRA 235 Distance nebo Freestyle, Hero Air 235. Mají dobré letové vlastnosti a varianta XTRA Distance je vcelku odolná vůči kousání (ze zkušenosti vím, že vydrží více, než varianta freestyle). Ještě se můžete setkat s disky od Wham-O Frisbee®Fastback, Competition Standard, Jawz a další... Každému sedí něco jiného a nedá se tedy říci, který disk je nejlepší. Chce to vyzkoušet různé výrobce a vybrat si ten nejlepší pro vás.

   

Hodně hráčů bojuje s problémem prokousaných disků. Někteří psi mají silný skus a rádi disky žvýkají. Pro ně je také řešení. Jsou to takzvané "odolné" disky. Jsou vyrobené speciálně pro kousavé psy. Mají jinou strukturu plastu a pes je nemůže lehce prokousnout. Nabídka odolných disků je dnes celkem široká a dokonce již existují odolné disky se kterými můžete nastoupit v soutěži quadruped. (se staršími modely disků to nebylo možné, protože byly těžší a létaly dál než normální disky) Nevýhodou těchto nových odolných disků je jejich měkkost. Materiál je tak měkký, že můžete disk témeř srolovat a staává se, že se disk v letu hodně chvěje.

Disky můžete zakoupit v internetových obchodech www.psihratky.cz nebo www.dogshop.cz. Lze si je také zakoupit přímo na závodech pořádaných Discdog klubem.

Jak se o disky starat?

Disky, které budete házet psovi by neměly mít ostré výstupky, které vznikají při skousnutí. Před každým tréninkem by jste si měli všechny disky zkontrolovat a případné ostré kousky odstranit.
Můžete je odstranit mechanicky (smirkovým papírem) nebo tepelně. Způsobů, jak tepelně zahladit disk je více. Najděte si ten nejlepší pro vás. Někdo je nahřívá přímo nad zapalovačem nebo svíčkou, někdo používá horkovzdušnou pistoli a někdo zas použije nahřátý kovový předmět, kterým disk zataví. Já osobně používám smirkový papír. Je to rychlé a účinné.
Nezapomeňte na to, že každý disk má svou životnost. Když si koupíte odolný nebo i normální disk, nemůžete čekat, že vám vydrží navěky, proto je dobré disky neustále kontrolovat a ty špatné a poničené vyřadit!