Srdečně Vás zveme na 14. ročník otevřeného Mistrovství ČR, které každoročně ukazuje to nejlepší z celoročního závodění. Na této stránce postupně naleznete všechny potřebné informace pro registraci, trasu i ubytování.

We would like to invite you to the 14th Czech Dogfrisbee Championship. We will be adding gradually all info regarding this year’s competition, including registration, accommodation and the route to get to the place.

naši sponzoři / Our sponsors

Mistrovství České republiky 2021 Czech championship

S ohledem na Coronavirovou situaci, která značně ovlivnila začátek závodní sezóny se výbor DiscDog klubu České republiky rozhodl, že letošní MČR bude bez nutnosti kvalifikace. Součástí MČR tedy nebude poslední šance v SPTF ani poslední šance ve freestyle.
Dále se výbor rozhodl, zařadit MČR do pohárové soutěže DiscDog Brit Cup 2020 a výsledky z něj se budou započítávat do pohárové soutěže, jako by šlo o klasický pohárový závod. Pro MČR bude tedy platit stejné bodování jako při klasickém pohárovém závodě.

As the coronavirus pandemic influenced the start of the season, the Czech DiscDog committee has decided, that this year’s competition will be open, without the need to qualify. That also means there will be no Last Chance for SPTF or Freestyle. The committee has also decided to include the Czech Championship into the cup competition DiscDog Brit Cup 2020 and the results will be counted as a classic cup competition.

Info:
Adresa/Adress:
Dvůr Králové nad Labem, areál Nový Svět, GPS: 50.427291,15.821066
Datum/Date:
11. - 13. 9. 2020
Pořadatel/Organizer:
DiscDog klub ČR
Přihláška/Registry form:
Seznam přihlášených/List of registered players:
ZDE
Výsledky/Results:
ZDE
Ceník*/ price list
MČR Freestyle
500 Kč
MČR SPTF
250 Kč
the Quadruped
250 Kč
DogDartbee
150 Kč
Paralel TimeTrial
150 Kč

Platba startovného buď na účet klubu 2200958095/2010 (Fio Banka) VS: 2020 nebo hotově u registrace. 

Foreign players can pay cash only at the registration.

* na MČR není povinnost pro NEČLENY klubu platit 100 Kč navíc ke startovnému 

Nezapomeňte si rezervovat triko/ do not forget to order a T-shirt:

deadline for order: 31. 8. 2020

TRIKO - HRÁČ

T-SHIRT FOR PLAYER*

VOLNÝ PRODEJ

ADDITIONAL COLOR ORDER

150 Kč/ks

* Soutěžící, kteří startují v mistrovských disciplínách mají tričko zdarma. Přesto je nutné si jej objednat a vybrat velikost. Hráči, kteří tak neučiní budou bez trička.
Competitors who start in the championship disciplines have a free T-shirt. Nevertheless, it is necessary to order it and choose the size. Players who do not do so will be without a T-shirt.

Svou hudbu, ve formátu MP3 pro Freestyle nám můžete posílat na e-mail: discdogklub@gmail.com.
(svůj zvukový soubor pojmenujte: jméno-příjmení-pes.mp3)

You can send us your music as MP3 for freestyle at: discdogklub@gmail.com
(name the audio file: name-surename-dog.mp3)

Vážení účastníci, 

vzhledem k ohromnému zájmu o letošní MČR jsme udělali v posledních týdnech pár změn oproti původnímu plánu, abychom měli jistotu, že celá akce proběhne pohodově a co nejpříjemněji pro všechny zúčastněné. Pro přehlednost je shrneme, abychom měli jistotu, že Vám nic neuniklo:

Průběh disciplín:

  • SPTF – bude rozdělena do soboty – 1. kolo (start v 9:00) – a neděle – 2. kolo. V případě, že v disciplíně nastoupí více jak 90 týmů, bude se dělat “cut”. Konkrétní počet týmů postupujících do 2. kola oznámíme během následujícího týdne. Naší prioritou samozřejmě je umožnit start co nejvíce týmům. Sledujte náš facebook, nebo tuto stránku k MČR.
  • Freestyle – první kolo freestylu i freestylová mini se odehrají v sobotu. Pokud nastoupí +/-  tolik týmů, kolik je aktuálně nahlášených, bude se FS mini prokladat s Freestylem – první polovina startovního pole půjde nejprve freestyle, který se bude prokládat freestylovou mini druhé poloviny startovky. Po obědové pauze se to prohodí a první půlka půjde FS mini, druhá půlka svůj freestyle. Druhé freestylové kolo proběhne v neděli. 
  • Quadruped – aby nebyl příjezd pro nikoho příliš hektický a zároveň měli všichni závodníci dobré světelné podmínky, začne Quadruped kvalifikací ve 13:30 a pojedeme skupiny a poslední šance paralelně na dvou hřištích – ženy i muže zároveň. Finále pak proběhnou na původním quadím hřišti klasicky jedno po druhém.
  • Dogdartbee – bylo omezeno na 60 startujících týmů, k dnešnímu dni máme 20 náhradníků, viz. online seznamy přihlášených. V případě, že se některé týmy odhlásí, nebo neodregistrují, budeme týmy doplňovat ze seznamu náhradníků v pořadí došlých přihlášek tak, jak jsou náhradníci uvedení v seznamu přihlášených. 

Příjezd:

Příjezd do areálu je možný od pátečního rána od 6 hodin. Kempování je možné kdekoliv ve vymezeném prostoru. Počítejte prosím s tím, že se při registraci bude vybírat kempovné 50kč/osoba/noc

 

Občerstvení:

Přímo v areálu je tradiční kantýna. Za 5 minut se pěšky dostanete do Kauflandu. A zhruba 15 minut chůze od areálu leží příjemná středověká krčma Starý pivovar (http://www.stary-pivovar.com/).  

Rozhodčí - freestyle - judges

Patrik Szöcs

hlavní rozhodčí/head judge

Slovakia

Zkušený závodník, rozhodčí a vůdčí osobnost dogfrisbee na Slovensku.
V loňském roce se svým australským ovčákem Dartym dokonce vybojovali titul 2. Vicemistrů Světa ve freestylu a Patrik se tak stal teprve druhým Evropanem, který se na MS dostal na freestylové stupně vítězů.

An experienced competitor, judge and a leading figure of a Slovakian discdog sport. Apart from many other achievements, in the last year, Patrik and his aussie Darty reached to the 3rd place in Freestyle at USDDN World Championships. It was just a second time for Europe to claim a trophy from World Finals freestyle competition, thanks to Patrik and Darty.

Nikol Vízková

rozhodčí - pes/dog

Czech Republic

Nikol patří v naší domovině k těm nejuznávanějším hráčům a osobnostem dogfrisbee. Vede plzeňské družstvo Divoký západ. Je královnou distančních disciplín a jejím poznávacím znamením jsou kříženky Pussa a Barča. S Pussou nás Nikol, mimo jiné, reprezentovala i ve freestylu na ME 2015 v Německu. A stihla se prosadit i jako rozhodčí na mezinárodní scéně. Loni například posuzovala ME v Itálii. 

Nikol is one of the most respected players and discdog persons in the Czech Republic. She is a leader of Divoký západ (in English “Wild West”) dogfrisbee group. She is a queen of distance disciplines and she is very typical for her mixes Pussa and Barča. Nikol and Pussa represented our country also at EC 2015 in Germany in freestyle. She has managed to gain respect also as an international judge. Last year she was invited to judge at the EC in Italy.

Iveta Chomátová

rozhodčí - hráč/player

Czech Republic

Těžko byste hledali většího zastánce skutečného freestylu. Iveta má za sebou jak start na MS, tak se v roce 2018 jako vůbec první závodník za ČR účastnila výběrového závodu v Japonsku.  Iveta je známá svými trikovými kreacemi a kouzly s diskem. Řekněte, kdo povolanější by měl hodnotit právě hráče?

You would have hard time trying to find someone more devoted to a real freestyle. Iveta just loves the freedom that freestyle is about as anyone can see while watching her play. She has played at USDDN Worlds and in 2018 she and her aussie Beri were the first team to represent the Czech Republic at Dog Town Cup Invitational in Japan. She is well know for her disc-trick creations and some other disc magic. The best kind of a player judge we can imagine!

Kája Matoušová

rozhodčí - execution

Czech Republic

Jen málo českých rozhodčích je zkušenějších než právě Kája. Na svém kontě má posuzování na několika MČR, českých kvalifikačních závodech, ale i na jednom z největších ME v historii dogfrisbee – Slovensko 2018. Svou závodnickou kariéru začínala s borderákem Bertem. Momentálně ji můžeme na startovkách vídat s borderkou Bree, nebo s kříženkou Kari.

There are just very few Czech judges who are more experienced than Kája. She has already been part of many Czech Championships´ judging crews, scored teams not only at various Czech qualifiers but also at events like EC 2018 in Slovakia which was one of the biggest ECs ever. She started her competition career with border collie Bert. In these days she plays with border collie Bree and with rescue mix Kari.

rozhodčí pro distanční disciplíny
Judges - distance disciplines

Pavel Ryttnauer

rozhodčí 1/judge 1

Czech Republic

Pavel je jedním z prvních českých hráčů dogfrisbee a zároveň jedním z prvních českých rozhodčích. Celou svou závodní kariéru byl unikátní především plemenem, které ho doprovázelo na nejedněch mezinárodních závodech. Boxerky – nejprve Sára, poté Aura. Přitom boxery hrající dogfrisbee po celém světě byste spočítali na jedné ruce. Není povolanějšího rozhodčího pro distančky. Vědí to i za hranicemi, proto je Pavel pravidelně zván jako rozhodčí pro distanční disciplíny na ME.

Pavel is one of the very first Czech discdog players and also one of the first judges. During his competitive years he was unique mostly because of his beloved breed. Two boxer girls – first Sára, then also Aura – were Pavel´s teammates for many, many competitions. Here in Czechia as well as all around Europe.  As a judge, there is no one more suitable for judging distance disciplines. It is well known fact also in abroad and that is why Pavel is often invited as a distance judge for ECs.

predseda-pavla-hejralova

Pavla Hejralová

rozhodčí 2/judge 2

Czech Republic

Kapitánka veleúspěšného Turnoffského družstva a úřadující Mistryně Evropy v Quadrupedu. Svou frisbee dráhu započala s borderákem Cawickem, se kterým se kvalifikovali i na MS, kde svým finálovým freestylem dostali do kolen nejednoho amerického diváka. Aktuálně Pavla závodí se svou mladou borderkou Shailene.

A leader of a successful Turnoff dogfrisbee group and a reigning European Champion in The Quadruped. She started her discdog career with a border collie Cawick. Together they qualified to USDDN Worlds where they impressed everybody by their final freestyle round. In these days Pavla plays with her young border collie Shailene.

harmonogram
time schedule

Pátek/Friday

registrace/registration 
12:00 – 12:45 (quadruped players only)
19:00 – 21:00 (rest of the players)

Hřiště Quadruped ženy:
13:30 – kvalifikace
Hřiště Quadruped Muži:
13:30 – kvalifikace

Field Quadruped Women:
13:30 – qualifications throws
Field Quadruped Men:
13:30 -qualifications throws

Sobota/Saturday

registrace/registration 
7:00 – 8:15 

HLAVNÍ HŘIŠTĚ:
10:00 – 12:00 FS 1. kolo (tým 1-20)
13:00 – 15:15 FS 1. kolo (tým 21-40)
15:30 – 17:15 FS 1. kolo (tým 41-50(55))
(Minidistance mezi koly FS)

VEDLEJŠÍ HŘIŠTĚ SPTF:
9:00 – 12:00 – 1. kolo (tým 1 – 60)
12:30 – 15:30 – 1. kolo (tým 61 -120)

HŘIŠTĚ DOGDARTBEE
10:30 – 13:30 kvalifikace (tým 1 – 30)
13:45 – 16:45 kvalifikace (tým 31 – 60)
17:30 – 18:30 semi + finale

MAIN FIELD:
10:00 – 12:00 FS 1. Round (team 1-20)
13:00 – 15:15 FS 1. Round (team 21-40)
15:30 – 17:15 FS 1. Round (team 41-50(55))
(TF between FS)

SPTF FIELD:
9:00 – 12:00 – 1. Round (team 1 – 60)
12:30 – 15:30 – 1. Round (team 61 -120)

DOGDARTBEE FIELD
10:30 – 13:30 qualifications (team 1 – 30)
13:45 – 16:45 qualifications (team 31 – 60)
17:30 – 18:30 semi + finals

Neděle/Sunday

HLAVNÍ HŘIŠTĚ:
9:00 – 11:00 FS 2. kolo
12:00 – 13:45 FS 2. kolo
12:00 – 13:45 SPTF 2. kolo
14:00 – 15:45 FS 2. kolo 
14:00 – 15:45 SPTF 2. kolo
16:10 – 17:00 FS TOP 10
16:10 – 17:00 SPTF TOP 10

17:30 vyhlášení

VEDLEJŠÍ HŘIŠTĚ:
9:15 – 11:00 kvalifikace
11:15 – 12:00 playoff

MAIN FIELD:
9:00 – 11:00 FS 2. Round
12:00 – 13:45 FS 2. Round
12:00 – 13:45 SPTF 2. Round
14:00 – 15:45 FS 2. Round
14:00 – 15:45 SPTF 2. Round
16:10 – 17:00 FS TOP 10
16:10 – 17:00 SPTF TOP 10

SECONDARY FIELD:
9:15 – 11:00 qualifications
11:15 – 12:00 playoff

Změna programu vyhrazena. The organizer reserves the right for changes.